sobota, 15 sierpnia 2015

Wszystko o motywacji.Często brakuje ci motywacji, nie wiesz jak zmotywować się do nauki/pracy, jesteś leniem, a może nie masz na nic ochoty? To post idealny dla ciebie!

Co znajdziesz w tym poście?

 1. Co to jest motywacja?
 2. Co daje nam tak naprawdę motywacja?
 3. Jakie są rodzaje motywacji?
 4. Który rodzaj motywacji jest lepszy?
 5. Jak zdobyć motywacje?
 6. Filmik, który musisz obejrzeć.
 7. Coś ode mnie.
 8. Co potrzebujesz do podtrzymania motywacji?
 9. Pomyśl o rezultatach.
 10. Ważne cytaty ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu.

1)  Co to jest motywacja?

Chyba na każdym kroku słyszymy wyraz ,,motywacja". Co to tak naprawdę jest?Najprościej mówiąc, własnymi słowami, motywacja to coś dzięki czemu mamy chęć na zrobienie czegoś. Czyli np. dzięki motywacji chce nam się nauczyć na sprawdzian z historii. 

Natomiast definicja nauka motywacji brzmi następująco: Motywacja jako wewnętrzny mechanizm, który uruchamia i kieruje nasze zachowania i działania na osiągnięcie wytyczonego celu.

Źródło: Słownik HR na Portalu Rynku Pracy

2) Co daje nam tak naprawdę motywacja?


Odpowiedź jest łatwa- dzięki motywacji osiągamy sukces!

3) Jakie są rodzaje motywacji?

Są dwa rodzaje motywacji- jedna krótkotrwała, a druga długotrwała:

 • zewnętrznato motywacja zorientowana na korzyści materialne. Człowiek motywowany zewnętrznie wykonuje określoną czynność, ponieważ liczy na jakąś nagrodę: premię, dobry stopień w szkole itp. Motywacja zewnętrzna polega też na robieniu czegoś tylko po to, by uniknąć kary. Przykładem zachowań ludzi motywowanych zewnętrznie jest np. praca podejmowana jedynie dla wynagrodzenia czy premii, udział w biegu ulicznym dla szóstki z w-fu, nauka jedynie dla stopnia czy sprzedaż chleba głodnej osobie.
źródło: ŹRÓDŁO- KLIK 


 •  wewnętrzna- to całkowite przeciwieństwo motywacji zewnętrznej. Osoba, która jest zmotywowana wewnętrznie, robi coś z wewnętrznej potrzeby, a radość daje jej sam fakt wykonania określonej czynności lub skutek inny niż osiągnięcie korzyści materialnych. Do przykładów zachowań ludzi motywowanych wewnętrznie należą m.in. nauka dla własnej wiedzy, udział w biegu ulicznym dla poprawienia zdrowia czy podarowanie bochenka chleba głodnej osobie
źródlo: ŹRÓDŁO- KLIK 

4) Który rodzaj motywacji jest lepszy?

Pewnie zastanawiasz się, która motywacja jest lepsza. Otóż oby dwie są dobre, jednak wewnętrzna jest lepsza. Dlaczego? Ponieważ motywacja wewnętrzna to sukces. Jest długotrwała, a w dodatku czerpiemy radość z wykonywanych czynności. Dlatego lepiej jeślibyśmy mieli motywacje wewnętrzną, a nie zewnętrzną, która jest krótkotrwała.


5) Jak zdobyć motywacje? 

 • Czerp motywacje z siebie- co zrobić? Uwierzyć w siebie, w swoje możliwości. Popatrzeć w przeszłość i pomyśleć o wszystkich swoich dokonaniach. Przyznaj, czy nie chciałbyś jeszcze raz być szczęśliwy z osiągnięcia sukcesu jeszcze raz? A może by to tak jeszcze raz powtórzyć? Działaj!
 • Czerp motywacje z innych- czyli znajdź sobie taką osobę, która będzie twoją inspiracją, podnośnikiem w złych chwilach. Może Zuzanna Borucka (Banshee), zespół Our Last Night, Justin Biber? Pomyśl o osobie, która naprawdę może być Twoją motywacją.
 • Dążenie do celu- napisz sobie cel, jaki chcesz osiągnąć i dąż do niego! Ale warunek taki- czytaj swoje cele codziennie i pamiętajcie, że jednak lepiej jest wypisać cele, niż tylko ułożyć w głowie.
 • Zaplanuj nagrodę za wykonanie danego zadania- może gazetka, telefon, lakier do paznokci, słuchawki, gra? Hmm.?
 • Nie bój się ryzyka- niektórzy ludzie nie wykonują działań, ponieważ boją się ryzyka, porażki. Najgłupsze co może być! Lepiej ponieść porażkę, a zrobić coś, niż żałować, że się czegoś nie zrobiło.
 • Zmień swoje nastawienie do nauki- to jest najważniejsze, dla każdego ucznia- inaczej nici z tego. Pewnie myślisz, że nauka jest nudna i nieprzyjemna i nic z tego nie ma. A wiesz, że jeśli zmienisz swoje nastawienie, osiągniesz sukcesy w nauce, będziesz miał motywacje i będziesz najlepszy? Więc zmień swoje nastawienie do nauki, a nawet pracy.6) Filmik, który musisz obejrzeć.

Tutaj znajdziesz również filmik motywacyjny, który da ci mocnego kupa w dupę:

W tym krótki, motywacyjnym filmiku można usłyszeć wypowiedziane słowa: ,,To pokolenie ludzi słabych, rezygnujecie dosłownie ze wszystkiego." Tak, to jest racja. Nasze pokolenie jest słabe, boimy się porażek, boimy się wszystkiego. Może zmienimy to, żeby ludzie tak o nas nie myśleli?

7) Coś ode mnie.

Nie, nie możesz się poddać. Musisz walczyć. Musisz. Nie masz innej opcji. Musisz walczyć o swoje marzenia. Twoim celem jest dostanie się na wymarzone studia? A co ty sobie myślisz? Że siedząc bezczynnie na dupie, odświeżając co 5 minut facebooka, snapchata, aska dostaniesz się na te studia? Może wreszcie czas pokazać swoim rodzicom, że nie będziesz żyć na ich garnuszku, że będziesz od nich lepszy? Może zrób to dla siebie.Mamy brak chęci do działania i jesteśmy leniwi- to jest najłatwiejsza wymówka, żeby nie działać, żeby nie walczyć. Czy naprawdę wolisz oblać teraz te ok. 8 lat nauki i później mieć życie do dupy? Chcesz żyć tak jak twoi rodzice? W biedzie? Nie lepiej dać z siebie teraz wszystko, a później mieć wszystkiego pod dostatkiem? No cóż.. Twój wybór. Twoja przyszłość zależy od Ciebie.

8) Co potrzebujesz do potrzymania motywacji?

 • cele
 • wiarę w siebie i swoje możliwości
 • energię
 • pozytywne nastawienie
 • wytrwałość

9) Pomyśl o rezultatach!

Tutaj do każdego sprawa indywidualna. Dlaczego? Każdy ma inny cel. Pomyśl co cię spotka, jeśli osiągniesz ten cel, jakie będziesz miał korzyści. PS. nie pomijaj tego punktu :)

10) WAŻNE cytaty ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu.

Na naszą motywacje w dużym znaczeniu mogą wpływać cytaty sławnych ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu. Wybrałam tutaj kilka. Polecam przepisanie cytatów, które najbardziej wam się podobają na kolorową kartkę i powiesić nad biurkiem, albo gdzieś, gdzie będziemy mogli na nią patrzeć codziennie. Te cytaty mogą okazać się twoim mottem :)
,,Prędzej czy później okazuje się,
że ci którzy wygrywają
to ci, którzy myślą, że mogą wygrać"
~Richard Bach

,,Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób,
aby uczniowie uważali ją za cenny dar,a nie za ciężki obowiązek."
~Albert Einstein

,,Nauka potrzebna jest do poznawania,
 a wiara konieczna jest do czynów i postępowania."
~Max Planck

,,Życiem rządzi pewna zabawna zasada-
jeśli godzisz się tylko na najlepsze,
bardzo często to dostajesz."
~Somerset Maugham


,, Wielu życiowych rozbitków to ludzie,

którzy nie zdawali sobie sprawy,
jak bliscy są sukcesu,
kiedy się się poddali…"

~Thomas Edison

,,Cel jest to marzenie z datą wykonania."
~Napoleon Hill

,,Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają,
ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą."
~Harv Eker

,,Umysł potępiony nigdy nie będzie mógł zrozumieć życia.
Bądź obserwatorem."
~OshoTo już praktycznie koniec postu. Zapraszam do przeczytania ostatniego postu o tym Jak się dobrze uczyć i się ze wszystkim wyrobić?- KLIK
Pozdrawiam i udanych wakacji!

20 komentarzy:

 1. mi kiedyś często brakowało motywacji ale z czasem to się poprawia
  mogłabym liczyć na wejście w banner cndirect/dresslink u mnie na blogu?:) Mój Blog - klik! każdy komentarz, oraz obserwację oddaję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze przemyślany post :)
  Mój Blog – klik!
  Jeśli masz ochotę prosiłabym o kliknięcie w baner! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten filmik motywujący jest świetny, mnie najbardziej uderzyło to, że za szybko się poddajemy, i w sumie to prawda (mówię tutaj o swoim przykładzie), odpuszczamy sobie wszystko co zaplanowaliśmy, mówiąc, że brak nam motywacji. Ale w takich chwilach warto, właśnie tak jak pisałaś, przeczytać sobie taki cytat, lub obejrzeć jakiś motywujący film.
  Pozdrawiam, Julka

  luviia.blogspot.com - KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 4. dobrze, że przybliżyłaś nam ten temat! ten filmik znam od dawna :)
  blog: optymistka. | konkurs u mnie ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. Przecudownie to wszystko opisałaś! Moim zdaniem nie powinniśmy układać życia tak, aby być dopiero szczęśliwymi w przyszłości, powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, aby być szczęśliwymi już teraz, właśnie w tym momencie. Motywacja gra kluczową rolę w osiąganiu swoich celów i bez niej ani rusz. Ten filmik i wpis naprawdę dał mi mocnego kopa do działań :)

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne post, jakże praktyczny :D Ten filmik jest świetny, znałam już go wcześniej, ale dobrze go sobie co jakiś czas przypominać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety mi tej motywacji bardzo często brakuje :<
  nutellaax.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 8. Post mega inspirujący.Przewrtowałam kazdy z punktów :)
  http://official-patty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow.. Kurczę, aż nie wiem co powiedzieć. Wiele bloggerów pisze o motywacji, ale większość robi to zanudzając i praktycznie przewijam cały post. A u Ciebie przeczytałam wszystko z góry na dół (Jedynie filmiku nie mogę obejrzeć, bo na moim laptopie nie ma głosu xx). Jeszcze wczoraj miałam wątpliwości, czy na pewno dam radę ten jeden jedyny raz w życiu wyrobić na świadectwo z paskiem, a teraz jestem zdecydowana na 100%, że się nie poddam i będę walczyć, chociaż nauczyciele się śmieją, że nie dam rady xx Również obserwuję i dzięki za ten cudny post XX

  ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię takie motywacyjne posty. Mam po nich przypływ energii. Według mnie najlepszym kopem do działania jest zobaczenie siebie w idealnym momencie, gdzie spełniły się wszystkie nasze marzenia. Wtedy od razu ruszam do pracy, bo samym gdybaniem nic nie osiągniemy.
  Obserwuję ;)
  Truth of Thunder | Heaven in Black

  OdpowiedzUsuń
 11. Motywacja motywacją, ale strasznie zainspirowałaś mnie wyglądem tego posta. Zazwyczaj widzę w tego typu postach lejącą się wodę, a Ty jednak urozmaiciłaś to. Brawa dla Ciebie i buziaki :*

  Zapraszam do siebie:*
  http://kaanaasia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny wpis :) U mnie czasem różnie z motywacją, ale na szczęście mój chłopak wie kiedy dać mi motywacyjnego kopa :D Gdyby nie on to byłoby ciężko, bo z natury jestem leniem ;)

  MonyikaFashion >klik<

  OdpowiedzUsuń
 13. świetny wpis, dobrze skomponowany :) Zapraszam na nowy post-> Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo motywujący jest ten post. Jak każdy staram się spełniać swoje marzenie ale nie zawsze się to udaje jednak trzeba nieustannie dążyć do celu.

  Mój kawałek internetu

  OdpowiedzUsuń
 15. Mega post ! :*
  Daje niezłego kopa do działania ;))
  Serdecznie dziękuję ,za tą przemowę ;*

  A może tak obs za obs ? ;))
  Odpowiedz u mnie na blogu ;3
  Pozdrawiam <3

  [mój blog ---> KLIKNIJ]

  OdpowiedzUsuń
 16. uwielbiam takie motywacyjne posty, są świetne ;) pozdrawiamy!
  dreamoutloud.f

  OdpowiedzUsuń
 17. No naprawdę motywujący post. Szczególnie te czytaty. Dobrze, że napisałaś o tym, czym w ogóle jest motywacja, bo wiele ludzie znają to piękne słowo ale nie potrafią powiedzieć, co to znaczy.

  Zapraszam do udziału w konkursie "Back to School"
  http://brzydkiptak.blogspot.ru/p/konkurs-back-to-school.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeden z lepszych blogów pod względem postów jaki przeczytałam. Twoje notki są przydatne i dokładnie wyczerpują temat. Jak najbardziej należy Ci się moja obserwacja.

  Więc obserwuję i pozdrawiam cieplutko,
  Do what you love - klik!

  OdpowiedzUsuń
 19. Rewelacyjny post! Strasznie poruszyły mnie cytaty oraz filmik!
  Będę tutaj częściej zaglądać, bo naprawdę warto!
  Julia's Secret KLIK!

  OdpowiedzUsuń